پیچ آلن سر استوانه‌ای

پیچ آلن سر استوانه‌ای DIN912

توضیحات کوتاه

توضیحات تکمیلی

پیچ آلن انواع مختلفی دارد مدل دیگر آن پیچ آلن سر استوانه‌ای با DIN6912 که از پیچ آلن سراستوانه‌ا‌ی DIN912 ، سر کوتاه تری دارد، می‌باشد. پیچ آلن سر استوانه‌ای نوعی پیچ شش گوش است که تحت یکسری تغییرات قرار گرفته در موارد خاصی کاربردی تر باشد. مزیت اصلی پیچ آلن نسبت به پیچ های شش گوش اتصال راحت‌تر آن است. بدان معنا که اتصال پیچ شش گوش که با آچار فرانسه صورت می‌پذیرد نیاز به میدان گردش زیادی دارد در صورتی که زاویه گردش جهت اتصال پیچ های آلن بسیار گسترده تر می باشد و اتصال ساده تر صورت می‌پذیرد. از پیچ آلن سراستوانه‌ا‌ی DIN912 هم در مصارف خانگی و هم سازه های ساختمانی می توان استفاده کرد در این صورت برای استحکام و مقاومت بیشتر سازه مهندسان از مهره نیز بهره می گیرند.

هر چند استاندارد تولید پیچ آلن سر استوانه‌ای DIN912 با استاندارد های تولید پیچ های شش گوش DIN931 , DIN933 کاملا تفاوت دارد اما واقعیت آن است که تفاوت این دو نوع پیچ تنها در شکل گل آنها بوده و بدنه پیچ چه از لحاظ ابعادی وچه از لحاظ دنده زنی کاملا یکسان می باشد.

اولین پیچ آلن توسط شرکت باور شرته در کشور آلمان در سال 1936 تولید شد که به پیچ شش گوش شباهت داشت و در زبان انگلیسی به آن Screws Allen گفته شد.تا قبل از سال 1960 هیچ نظم و ارتباط خاصی بین اجزای مختلف پیچ آلن مانند قطر میله یا قطر سر پیچ وجود نداشت اما از سال 1960 طبق روابط تعیین شده از سوی سازمان استاندارد، پیچ های آلن با هماهنگی بین اجزای آن ها تولید شدند که به آنها پیچ های آلن سری 1960 می‌گویند.

ما درپیچ گستران حتما قبل از فروش آمایش و تست‌های مقاومت و استحکام را بر روی محصولات انجام خواهیم داد و تمام تلاش خود را می‌کنیم که شما از خرید خود رضایت کامل را داشته باشید. برای مشاوره و خرید انواع پیچ می‌توانید با ما تماس بگیرید.